דף הבית צור קשר פורום אלבום תמונות סרטים
English Français
גלעד לזכרם
בוגרים
תרומות
חברון עיר האבות
תורה ותפילה בחברון
אודות הישיבה
ראשי > מוסדות שבי חברון > מדרשת "שירת חברון"
מוסדות שבי חברון
בוגרות מספרות

בשנת תשס"ג, זכיתי להימנות על בנות מחזור א' של מדרשת "שירת חברון" שנמצאת בעיר האבות, קרית ארבע – חברון.
לימודי הקודש במדרשה ותלמידי החכמים הרבים שזכיתי להיפגש עימם בשנה אשתקד, טבעו בי חותם עמוק שלבטח ילווה אותי בהמשך חיי.

זאת הייתה שנה מדהימה מהרבה בחינות:

בכל נושא שנלמד ונידון, אפשר היה לחוש את הקשר שלנו לארץ, לתורה ולנצחיות של עם ישראל.
הזכות ללמוד מפי תלמידי חכמים, ובכלל השהייה במחיצתם, די בה כדי לשאוב עידוד ותעצומות (במיוחד בימים טרופים אלו) שכל מילה בכתב רק תצמצם את עוצמתם.
אני יכולה להגיד בפה מלא, שנקודת המבט שלי על המציאות השתנתה, התרחבה לאין ערוך. ניטעה בי המסוגלות לגלות שאני לא רק אני הפרטית בפני עצמי, אלא אני כחלק בלתי נפרד מהכלל (בכל רובד שהוא). כמובן שהעבודה כדי להטמיע ידיעה זו רבה עד מאוד. עבודה לחיים שלמים, ששנת מדרשה אינה מתיימרת להשלימה אלא להקנות את הכלים להתמודדות עם המציאות האמיתית. שנה שמאפשרת בניית יסודות לבסיס רחב, שיאפשר קניית ידע ופיתוח מסוגלות להתמודדויות שונות בדרך של תורה.
כל זאת ועוד, כמובן ביחד עם בנות המדרשה שהחיים במחיצתן שנה שלמה היו מלאי חוויות, התמודדויות חדשות מגוונות ומאתגרות לעיתים. בנות שההכרות עם כל אחת ואחת מהן כפרט ועם כולן ככלל תרמה אף היא לבניין האישיות שלי, וקידמה אותי לעמדות שספק אם הייתי מגיעה אליהן בלעדיהן.
בסיכומו של דבר, שנה זו פתחה לי צוהר לפגישה עם עולם גדול, תורה גדולה ועם גדול, כל זאת ללא ניתוק מעולם המעשה, אלא עם חיבור טבעי לחיי היום יום.בוגרת מספרת...
"כשאני מנסה לשחזר את שנת המדרשה, הדבר הראשון שעולה לי בראש הוא ששירת חברון היא קודם כל בית. מקום שאני אוכל לחזור אליו מתי שארצה, ותמיד תמיד אתקבל בזרועות פתוחות.

לא ידעתי מה אני מחפשת כשבדקתי מדרשות ואיכשהו מצאתי את עצמי בקרית ארבע עם חברה, מחפשות את הבניין. המפגש הראשון היה עם הרבנית נעמה וידעתי שלכאן, למדרשה הזו - אני חייבת לחזור.

קשה לתאר הרגשה של אמת גדולה שמציפה אותך. ידיעה שזה המקום. זו הדרך.

שפה, דווקא פה, בעיר האבות הדברים צריכים להתברר ולהתבהר.

האווירה המדהימה במדרשה, הקדושה של חברון, המשפחות הנפלאות בקריה שמלוות את הבנות, הנוכחות החזקה והבלתי מוסברת של האבות והאמהות שלנו, כולם אישרו לי במשך השנה שכנראה עשיתי את הבחירה הנכונה כשהגעתי לכאן.

התגלתה בי הבנה של רצון פשוט שאני רוצה להיות חלק מזה, מהמקום, מהתורה, מהכול.

הלימוד במדרשה כ"כ מילא אותי כבר בימים הראשונים, שפשוט לא האמנתי עד כמה הוא היה חסר לי לפני כן. תחושה של שלום, של שלמות התחילה לצמוח בי.

התהליך במדרשה הוא ארוך ולא תמיד ברור כמו שנדמה בהתחלה. סבלנות היא דבר הכרחי, כמו גם היכולת להכיל, להקשיב, לרצות. הדברים לא תמיד מובנים, אבל תמיד יש מקום שמקבל אותך עם השאלות ואולי בעצם בגללן. מקום חם, תומך ואוהב, סוג של משפחה. מקום שעוזר לכייל את הרצונות והשאיפות לדרך שלימה ואמיתית, לטוב.
שירת-חברון היא התחלה, התחלה של דרך שכעת אני נדרשת לנתב בעצמי, בעזרת הכוחות והאמונה שקיבלתי במדרשה."

ישיבת שבי חברון בית רומנו 72 קרית ארבע 90100 טלפון 02-9963838 פקס 02-9963929 דוא"ל zonenfeld@shaveihevron.org
אודות הישיבה
דבר ראש הישיבה
דבר מ"מ ראש הישיבה
תולדות הישיבה
אלפון הישיבה
צור קשר
עלון הישיבה "מחיל אל חיל"
גלריית תמונות(ישיבה גבוהה)
סרטים על הישיבה