חזון שמתממש

ישיבת "שבי חברון" נוסדה בליבה של עיר הקודש חברון בשנת תש'מ (1982 למניינם). קול התורה שב להתנגן בסמטאות עיר האבות לאחר שהושתק עשרות שנים קודם לכן, במאורעות תרפ"ט.

מאז הקמתה על ידי הרב משה בלייכר שליט"א , הולכת הישיבה וצומחת, כיום שוקדים על תלמודם בישיבה ובשלוחותיה כ-800 תלמידים ! 350 מתוכם בבית המדרש, אשר בבית רומנו, ו 450 תלמידים במוסדות שהקימה בקרית ארבע והר חברון.  

מטרת הישיבה , להצמיח מתוך האווירה המיוחדת של חברון גדולי תורה ואמונה, אשר עתידים להנהיג את העם מתוך העמקה בבעיות הדור והשעה. ערך מיוחד יש לשקידה בלימוד התורה דווקא בעירם של האבות, הם השורשים ומכוחם נבוא להשגת היעדים המאחדים אותנו.

בהובלתם של ראש הישיבה, הרב משה בלייכר שליט"א, וממלא מקומו, הרב חננאל אתרוג שליט"א, ולאור תורתו של מרן הרב ראי"ה קוק זצ"ל , הוטמעה בישיבה השאיפה להקים מנהיגות הקשובה ללב העם, והמאמינה ביכולות המיוחדות של דורנו, דור הגאולה.

בנוסף ללימוד מעמיק ויסודי של ש"ס ופוסקים , התהליכים החינוכיים והרוחניים ,אשר עוברים התלמידים בישיבה, בונים בהם נדבכים נוספים של אמונה בקב"ה, תחושת שליחות וחיבור לעם ישראל, ורבים מהם יוצאים ממנה כתלמידי חכמים וכאנשי תורה אל משימות לאומיות שונות.

בבית המדרש לומדים בעיקר תלמידים צעירים מכל רחבי הארץ, לפני שירות צבאי ואחריו, לצד אברכים בגילאים שונים שהקימו את ביתם בקריית ארבע, הר חברון ויישובי הסביבה.